2025 metų sezonas artėja nenumaldomai, bet nė kiek mažiau smalsu ir dėl 2026 metų, kurie „Formulės-1“ čempionate bus revoliuciniai – reglamentas keisis kardinaliai.
Prieš kardinalius reglamento pasikeitimus 2026 metais daug kas tikisi gero pasirodymo iš „Mercedes“ ekipos. Toto Wolffas yra teigęs, kad jų dėmesys yra skiriamas tiek 2025, tiek 2026 metams. Konkurentai nuolaidų nesulauks.
„Alpine“ komandos vadovas Flavio Briatore viliasi, kad jie turės vieną geriausių variklių, bendradarbiaujant su „Mercedes“.
The FIA World Motor Sport Council has approved a refined version of the 2026 FIA Formula 1 concept. #FIA #F1 pic.twitter.com/Epn7kfdbgC
— FIA (@fia) December 12, 2024
F. Briatore užsienio žiniasklaidai sakė: „2026 metais mes turėsime geriausią variklį bei geriausią transmisiją šioje sferoje.“
Šią komandą giria ir „Williams“ lenktynininkas Alexanderis Albonas: „Manau, kad „Mercedes“ eilinį sykį parodys, kad jie yra žingsniu priekyje, palyginus su savo varžovais. Kas liečia reglamento pasikeitimą, tikiu, kad jie bus geriausi. Nereiškia, kad kitos komandos neatliks gero darbo, bet statyti už „Mercedes“ būtų saugiausia.“
„Williams“ gali paaukoti 2025 metus. Jiems pasisekė prisivilioti Carlosą Sainzą, kuris turėtų būti labai naudingas ruošiantis revoliuciniams 2026 metams.
Pasak „Auto Racer“ puslapio, „Williams“ komanda C. Sainzą vertina kaip „palaimą“. Jo grįžtamasis ryšis gali pastatyti komandą į labai gerą poziciją bent artimiausiam penkmečiui.
J. Vowlesas visą situaciją komentavo taip: „Žinojau, kad gali viskas būti panašiai. Nuo pat pradžių sakiau, dar prieš metų pradžią, mes 2024 ir 2025 metus aukosime. Taip atrodo pasiaukojimas, kurį padarėme 2024 metais. Tai buvo dalis susitarimo, kai aš prisijungiau prie šios komandos. Nė viena pusė nenori trumpalaikių pakeitimų, rezultatų.
Viską mes darome dėl ateities. Niekas nenori užklijuoti lipnios juostos, kuri gerai atrodo, sukuria trumpalaikį sprendimą, bet greitai nusidėvi ir nukrenta. Gali reikėti vienerių metų, trijų metų, bet viskas žlunga. Jeigu norime daryti viską teisingai, reikia komandos, kuri yra sėkminga per daugiau metų.“
Prognozuojama, kad 2026 metais sunkiausiai seksis „Audi“ komandai, o tai pripažino ir šio naujo „Formulės-1“ projekto vadovas Mattia Binotto.
F1 Car size comparison: 2005 vs 2026 🏎️
— JUST FORMULACAR (@justformulacar) January 13, 2025
Which one looks better? pic.twitter.com/jJcbj2HSAy
Buvęs „Ferrari“ vadovas sakė: „Mums („Audi“) reikės ne tik lipti į didelį kalną. Mums reikės lipti į Everestą. Tai užtruks kelis metus. Mūsų tikslas – sugebėti kovoti dėl titulų šio dešimtmečio pabaigoje. Kai „Audi“ nusipirko komandos akcijų, keletą planų mums pavyko sukurti, bet toli gražu dar ne viskas yra išpildyta. „Sauber“ vis dar turėjo savo žodį.
Taip pat turime pabrėžti, kad kažkiek dėmesio buvo sutelkta į 2026 metus, turėjome pasirūpinti, kad „Audi“ bus pasiruošusi 2026 metais, tai nuėmė dėmesio nuo 2024 ir 2025 metų vystymosi.“
Į naująją komandą turės įsilieti ir iš „Red Bull“ atvykstantis Jonathanas Wheatley. Tam prireiks laiko.
„Haas“ situacija su metais taip pat gali gerėti. Naujas pagrindinis komandos rėmėjas „Toyota“ turėtų smarkiai prisidėti prie jų vystymosi, tad 2026 metais jie gali būti stiprūs ir konkurencingi, po sėkmingo 2024 metų sezono.
„Aston Martin“ turi pagrindinį ginklą – legendinį „Formulės-1“ dizainerį Adrianą Newey, kuris vėl dirbs su „Honda“. Tai yra pakankamai kozirių, norint nekantrauti dėl šios komandos pasiruošimo revoliuciniam 2026 metų sezonui.
Tuo metu čempionato lyderis dėmesys šiuo metu pagrinde yra į 2025 metus. „Ferrari“ komanda, kartu su Lewisu Hamiltonu bei Charlesu Leclercu priešakyje, anksčiau nei visi kiti konstruktoriai pradėjo dirbti ties naujo sezono bolidu.
Čempionato nugalėtojų „McLaren“ ambicijos yra 2025 metais turėti dar didesnį pranašumą prieš visus varžovus.
F1 and General Motors announce 'agreement in principle' for Cadillac to join grid as 11th team in 2026 🏎️
— Sky Sports F1 (@SkySportsF1) November 25, 2024
„McLaren“ komandos generalinis direktorius Zakas Brownas „autosport.com“ puslapiui teigė: Kitais metais turėsime tokių patobulinimų, kurie bus labai drąsūs bei rizikingi. Mąstysena tokia – nugalėkime visus.“
„Red Bull“ teigia, kad 2025 metais jie gali susidurti su koreliacijos problemomis. Jie turi ambicijų susigrąžinti Konstruktorių taurę, bet užduotis bus tikrai nelengva. Nuo jų rezultatų priklausys ir „Racing Bulls“ sėkmė, kurie toliau glaudžiai darbuosis su savo pagrindine šeimos komanda.
2026 metais „Formulę-1“ papildys ir nauja komanda, pavadinimu „Cadillac“.
2025 metų sezonas prasidės kovo 16 dieną su Australijos „Grand Prix“ lenktynėmis Melburne. Kito sezono pradžia – taip pat kovo mėnesį, 2026 metais.
2022 Mersams reglamento pasikeitimas nepadejo. Kodel turetu padeti 202... skaityti daugiau